Ingyenes szállítás 20.000 Ft felett!

Szívmanó és a szeretetnyelvek kártyajáték

Szívmanó és a szeretetnyelvek kártyajáték az érzelmi kommunikáció és a kapcsolati kötelékek elmélyítéséhez

A gyermekek egészséges fejlődésének alapja a szeretetteljes, biztonságot adó kapcsolat. Ha a gyermek úgy érzi, hogy szeretik és megértik, akkor könnyebben fejlődik az önbizalma, stabilabb lesz az érzelmi világa, és nyitottabban kapcsolódik másokhoz.

A szeretetnyelvek segítenek abban, hogy ne csak adjunk szeretetet, hanem valóban el is juttassuk azt a gyermek szívéhez. A Szívmanó és a szeretetnyelvek kártyajáték célja, hogy a gyermekek és nevelőik érzelmi kommunikációjának fejlődését játékosan támogassa.

7 490 Ft
Részletek

Szeretetnyelvek - fejlesztő kártyajáték – Az érzelmi kapcsolódás alapjai gyermekkorban

A gyermekek érzelmi fejlődése éppoly fontos, mint a kognitív vagy mozgásos fejlődés. A biztonságérzet, az önbizalom, a társas kapcsolatokban való eligazodás mind azon múlnak, hogy mennyire tudják a gyermekek megélni és kifejezni érzelmeiket, illetve mennyire érzik magukat szeretve és elfogadva.

A szeretet nemcsak érzés, hanem kommunikációs forma is – amelyet tanulni és tanítani lehet.

A gyermekek sokszor más módon értik és érzik a szeretetet, mint ahogy azt a felnőttek közvetíteni próbálják. Ha nem az „ő nyelvükön” szólunk hozzájuk, előfordulhat, hogy nem érzik át a szeretetet, amit egyébként kapnak. Ezért fontos felismernünk, melyik szeretetnyelv szól leginkább az adott gyermekhez.

Miben segít?

  • A gyermek könnyebben meg tudja fogalmazni, mi esik jól neki.
  • Megtanul másokra is figyelni, felismerni a társai szeretetmegnyilvánulásait.
  • Könnyebbé válik a családon belüli kommunikáció, különösen testvérek, szülők, nagyszülők között.
  • Erősíti az érzelmi biztonságot és a szeretetteli kötődést.
  • Mindezt úgy, hogy közben a gyerek játszik és jól érzi magát.

Mit is tartalmaz pontosan a kártyacsomag?

  • Szeretetnyelvkártyák (40db)
  • Küldetéskártyák (10db)
  • Meglepetéskártyák (10 db)
  • Mesekártyák (5 db)
  • „Az 5 szeretetnyelv” segédkártya (1 db)
  • „Az én köröm” segédkártyák (4 db)
  • Játék- és mesefüzet

A kártyajátékot többféleképpen is használhatjátok: a játék során küldetéseket teljesíthettek és szeretetpontokat gyűjthettek, fejleszthetitek vele a memóriátokat, vagy használhatjátok egyéni és csoportos beszélgetések során beszélgetésindítóként is. Ezekről bővebb leírás a játék- és mesefüzetben található.

Kinek való ez a játék?

Elsősorban 3-12 éves gyerekeknek, de nem csak nekik lehet hasznos, hanem:

  • Szülőknek, akik szeretnék jobban megérteni a gyermekük belső világát.
  • Pedagógusoknak, óvodai vagy iskolai csoportban érzelmi neveléshez és a közösség erősítéséhez.
  • Fejlesztő szakembereknek, pszichológusoknak, akik játékosan szeretnék segíteni a gyerekeket.
  • Családoknak, ahol fontos, hogy a szeretet kifejezése és elfogadása ne csak szóban legyen jelen, hanem közösen megélt élményként is.

Legyen szó családi együttlétről, óvodai vagy iskolai foglalkozásról, a Szívmanó és a szeretetnyelvek kártyajáték valódi találkozásokra ad lehetőséget: játékos, önfeledt pillanatokra, amelyek nemcsak örömet hoznak, hanem életre szóló élménnyel és tudással is gazdagítanak bennünket. Mind a gyermekeinkre, mind a tágabb családi vagy baráti kapcsolatainkra jótékonyan hathat a szeretetnyelvek megértése és játékos kommunikációja.

Mit érdemes tudni a szeretetnyelvekről?

A szeretetnyelvek elméletét Dr. Gary Chapman keresztény író, család- és párterapeuta a The 5 Love Languages (Az 5 szeretetnyelv) című könyvében írta le először. Alapgondolata, hogy mindannyian különböző módokon érezzük és fejezzük is ki a szeretetet.

Arra jutott, hogy szeretetközlés alapvetően ötféle kommunikációs csatornán keresztül történik, valamint a szeretetet ugyanúgy tanuljuk, mint az anyanyelvünket.

  • A depresszió, a szorongás és a viselkedési zavarok a serdülők körében a betegségek vezető okai közé tartoznak.
  • A gyerekek és a fiatalok mentális egészségi állapota a felnőttkorra is kihat, ami befolyásolja a teljes életvezetésüket.
  • Az érzelmi és viselkedési zavarok nagymértékben a gyenge érzelemszabályozási készséghez vezethető vissza.

A Szívmanó és a szeretetnyelvek kártyajáték célja, hogy segítsen játékos formában, mesés illusztrációkkal bevezetni a gyerekeket az öt szeretetnyelv világába, miközben az érzelmi kommunikációjuk is fejlődik.

Hogyan hasznosítható a Szívmanó és a szeretetnyelvek kártyajáték a gyermeknevelésben, az óvodában és iskolában?

  • Otthon – segíti a szülő-gyermek közötti kapcsolat elmélyítését, csökkenti a konfliktusokat.
  • Óvodai és iskolai környezetben – támogatja a biztonságos, elfogadó légkör kialakítását, és a pedagógus könnyebben megérti, mire van szüksége egy-egy gyermeknek.
  • Fejlesztő foglalkozásokon, pszichológusok számára – eszközt ad a szakemberek kezébe a személyiségfejlesztéshez és az érzelmi neveléshez.

 

Miért fontos az érzelmi kommunikáció fejlesztése a szeretetnyelvek segítségével?

4 tudományos érv a Szívmanó és a szeretetnyelvek kártyajáték mellett:

1. A biztonságos kötődés alapja

John Bowlby kötődéselmélete szerint a gyermekek érzelmi biztonságát az határozza meg, hogy az, aki neveli, gondozza őket, érzékenyen reagál-e az érzelmi szükségleteikre.

A szeretetnyelvek ismerete elősegíti, hogy a szülő, pedagógus megfelelően értelmezze, mire van szüksége érzelmileg a gyermeknek. A ki nem elégített érzelmi szükségletek gyakran jelennek meg düh, szorongás vagy visszahúzódás formájában. Ha a gyermek rendszeresen megéli, hogy érzelmileg értik és elfogadják, akkor kisebb az esélye a későbbi viselkedéses zavarok megjelenésének.

2. Megalapozza az érzelmi intelligencia (EQ) fejlődését

Daniel Goleman és más kutatók szerint az érzelmi intelligencia alapvetően befolyásolja a gyermek iskolai és társas sikerességét. A CASEL 2011-es metaanalízise szerint azok a gyerekek, akik részt vettek szociális-érzelmi tanulási programokban, átlagosan 11 százalékponttal jobban teljesítettek az iskolában. A szeretetnyelvek tudatos kifejezései során a gyermek nemcsak magát, hanem másokat is jobban megért – és ez a képesség egész életén át elkíséri.

3. Pozitív szülő-gyermek kapcsolatot épít, ami előre jelzi a jobb pszichés jóllétet

Több longitudinális kutatás (pl. Harvard Study of Adult Development) is kimutatta, hogy a gyerekkorban megtapasztalt érzelmi támogatás és biztonságos kapcsolódás hosszú távon előre jelzi a lelki egészséget, a jobb önértékelést és a kapcsolati stabilitást.

A szeretetnyelvek eszközt adnak a kezünkbe ahhoz, hogy a kapcsolatunk a gyermekeinkkel tartalmasabbá és személyre szabottabbá váljon. Hozzájárul a kommunikáció javulásához, és növeli a kapcsolati elégedettséget.

4. A szeretetnyelvek strukturált eszközt adnak az érzelmi neveléshez

A pszichológiai kutatások szerint a strukturált, tudatos érzelemfókuszú nevelés hatékonyabban fejleszti a gyermek szociális és érzelmi készségeit.

A szeretetnyelvek egy gyakorlatorientált, életközeli eszközt kínálnak erre, amivel a gyerek nemcsak megtapasztalja, de gyakorolja is az érzelmek kifejezését és befogadását.

Adatok
Kiadó:
Korosztály:
3-12 éves korig
Vélemények
Legyen Ön az első, aki véleményt ír!
Szívmanó és a szeretetnyelvek kártyajáték
Szívmanó és a szeretetnyelvek kártyajáték
7 490 Ft
Webáruház készítés
Belépés
Elfelejtett jelszó
Betöltés...
Kategóriák
Menüpontok